Leírás
Canestest teszt hüvelyi fertőzésekre
Ha bizonytalan vagy, hogy bakteriális fertőzésed vagy hüvelygombád van, akkor tudunk segíteni neked. Azért fejlesztettük ki az innovatív és megbízható otthoni tesztet, hogy gyorsan meg tudd határozni a hüvelyed pH-értékét*, ami segíthet eldönteni, hogy a gyakori hüvelyi fertőzések közül melyikkel állsz szemben. A Canestest a hüvelyi pH-érték és a tünetek alapján utal a valószínűsíthető állapotra. Először egy könnyen használható tesztpálca segít megállapítani, hogy a hüvelyed pH-ja a normál értéknél magasabb-e. Ezután ezt az eredményt könnyedén értelmezni lehet a csomagoláson található tüneteket tartalmazó táblázat segítségével.
A Canestest gyógyászati segédeszköz, egyben in vitro diagnosztikai orvostechnikai eszköz.
Termékleírás
A Canestest lehetővé teszi számodra, hogy otthonod kényelmében állapítsd meg hüvelyed pH-értékét, és gyorsan kezedben tudd a 90%-nál is nagyobb pontosságú eredményt. Ez az innovatív megoldás segít visszanyerni az intim egészséged feletti irányítást, és kiválasztani azt a kezelést, ami hatékonyan megküzd a fertőzéseddel.
Ne feledd azonban, hogy a tesztelés nem helyettesíti a szakemberrel való konzultációt- ha bizonytalan vagy, fordulj orvoshoz!
Hüvelygomba vs. bakteriális vaginózis
Bár mind a hüvelygomba, mind pedig a bakterális vaginózis (BV) nagyon gyakori, mégis két teljesen különböző fertőzésről van szó, amelyeket máshogyan is kell kezelni. Ugyanakkor nem mindenki ismeri őket és nem is mindig könnyen azonosíthatók.
A hüvelygombát egy élesztőgomba (Candida albicans)
elszaporodása okozza, és a leggyakoribb tünetek a viszketés, a fájdalom és fehér folyás.
A BV-t a hüvelyben egyébként is megtalálható baktériumok közül bizonyosak túlszaporodása okozza. A BV tünetei közé tartozik az intim területen érezhető kellemetlen, halra emlékeztető szag, és a szürkésfehér, vizes állagú folyás. A Canestesttel még a kezelés megkezdése előtt tesztelheted magad, segítve a fertőzésnek megfelelő kezelés kiválasztását.
Mi is az a Canestest?
A Canestest egy kényelmes, otthon is elvégezhető teszt, amely segít megállapítani, hogy hüvelygombától vagy BV-től szenvedsz éppen, és segít megtalálni számodra a legmegfelelőbb kezelést. Ez az újdonság lehetővé teszi, hogy visszanyerd a kontrollt az intim egészséged felett - több mint 90%- os pontossággal, már néhány másodperc alatt megkapod a hüvelyi pH-értéked eredményét. A teszt maga egy könnyen használható tesztpálca, amely alkalmas arra, hogy kimutassa, hogy a hüvelyi pH-d a normális tartományon kívül vagy azon belül van-e. A teszt eredményét a tünetekkel együtt tudod
értelmezni, amelyeket a dobozon lévő táblázatban is megtalálsz. A táblázat segít neked megérteni, hogy melyik gyakori hüvelyi fertőzéssel küzdesz: hüvelygombával vagy bakteriális vaginózissal.
Hogyan működik a Canestest?
Az egészséges hüvelynek alapvetően savas a pHértéke (kémhatása) - ebben a savas környezetben egyensúlyban vannak a jótékony és káros baktériumok. A hüvelyi pH megváltozása hozzájárulhat fertőzés - például BV - kialakulásához (és utal is a fertőzés eredetére). A Canestest megmutatja, ha jelentős változás történt a hüvelyi pH-ban, és - a tüneteket is figyelembe véve – segít megérteni, diagnosztizálni, hogy milyen fertőzéstől szenvedsz. A magasabb hüvelyi pH-érték arra utalhat, hogy bakteriális vaginózisod van, míg a normál hüvelyi pH-érték arra, hogy hüvelygombád van. A Canestest bizonyítottan több mint 90%-os pontossággal mutatja ki a hüvelyi pH változását.
Hogyan kell használni a Canestestet?
A Canestestet egyszerűen, otthonod kényelmében tudod használni. A tesztelés folyamata hasonlít a tampon-felhelyezéshez, így semmiféle kényelmetlenséget nem okoz. Ahhoz, hogy minél pontosabb eredményt kapj, fontos, hogy menstruáció alatt, illetve az azt megelőző vagy követő első napon ne használd a Canestestet. Szexuális érintkezés vagy intimzuhanyzás (hüvelyöblítés) után pedig várj 12 órát a teszteléssel.
Használati utasítás:
Csomagold ki a Canestest tesztpálcát (győződj meg róla, hogy a tesztpálca vége nem érintkezik semmivel, mielőtt felhelyeznéd a hüvelyedbe).
Fogd meg a Canestest pálcát a fogantyújánál (zöld, kiszélesedő vég) fogva, helyezd a sárga végét a hüvelyedbe, forgasd meg, majd húzd ki!
10 másodperc után ellenőrizd a Canestest pálca végét, hogy sárga színű maradt-e, vagy zöldre/ kékre változott.
Hogyan kell értelmezni a teszteredményt?
Amennyiben a Canestest pálca színe nem változott meg 10 másodperc után, az azt jelenti, hogy hüvelygombád lehet. Az olyan tünetek, mint a viszketés, a hüvely duzzanata vagy a sűrű, túrós állagú, fehéres folyás utalhatnak erre a fertőzésre. Ha nem változott meg a pálca színe 10 másodperc után, és a fenti tüneteket sem tapasztalod, akkor valószínűleg egyik gyakori hüvelyi fertőzéstől sem szenvedsz.
Kattints ide, ha többet szeretnél tudni a hüvelygomba kezeléséről.
Ha a Canestest pálca színe megváltozott, és a vége kékes vagy zöldes színű lett, az azt jelenti, hogy bakteriális vaginózisod lehet. A BV fertőzéseknek gyakran olyan tünetei lehetnek, mint a sűrű, szürkés folyás vagy kellemetlen halszag. Ugyanakkor a sárgászöldes, habos folyás kellemetlen szaggal, valamint fájdalmas vizeléssel párosulva arra utalhat, hogy trichomoniasisod van. Ebben az esetben mindenképpen fordulj orvoshoz. Kattints ide, ha szeretnél többet megtudni a BV kezeléséről.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
Ne hozz semmilyen orvosi vonatkozású döntést anélkül, hogy előtte beszéltél volna orvosoddal. Ha bizonytalan vagy mi lenne a megfelelő kezelés vagy
nem egyértelmű az eredmény, akkor szintén keresd fel orvosodat. Tudjál róla, hogy a Canestest az alábbi esetekben nem képes pontos diagnózisra:
A menstruációd első vagy utolsó napja előtti/utáni egy napon belül
Ha menstruálsz vagy hüvelyi vérzésnek bármilyen jelét tapasztalod
Ha kevesebb mint 12 óra telt el a legutolsó szexuális együttlét vagy intimzuhany használata (hüvelyöblítés, irrigáció) után
Amennyiben terhes vagy, beszélj orvosoddal, mivel a teszteredmény értelmezése és a megfelelő gyógymód kiválasztása a várandósság idején orvosi szaktudást igényel.
Menopauza is okozhatja a hüvelyi pH megemelkedését, vagyis ebben az életszakaszban kékes-zöldesre változhat a tesztpálca végének színe annak ellenére, hogy nem szenvedsz bakteriális vaginózistól vagy trichomoniasistól. Ha a menopauza tüneteit tapasztalod magadon, akkor nem ajánlott a teszt használata.